W tegorocznych zawodach dajemy dowolność zawodnikom korzystania i ładownic. Każdy z uczestników będzie mógł sam zadecydować czy korzysta ze osprzętu czy magazynki lub amunicja będą leżały na stole.

W tym roku postaramy się także przedstawiać ogólny zarys naszych konkurencji dynamicznych przed zawodami, tak aby zawodnicy mogli przetrenować elementy, które będą występowały w poszczególnych konkurencjach.

Zaczynamy od pistoletu i karabinka bocznego zapłonu. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji 20 sztuk amunicji – po 10 w każdej broni, 12 celów metalowych. Karabinek bez podpiętego magazynka. Magazynek leży na stole. Pistolet z podpiętym magazynkiem w kaburze. Na sygnał timera zawodnik podpina magazynek do karabinka przeładowuje i z odległości ok 15 m strzela do drzewka pojedynkowego na którym zawieszone jest 6 celów. Po trafieniu celów lub wyczerpaniu się amunicji zawodnik trzymając karabinek przemieszcza się do stanowiska 2 na odległości ok 10 m i kontynuuje strzelanie do drugiego drzewka pojedynkowego, na którym jest umieszczone 6 celów. Jeśli ma amunicję w karabinku strzela z karabinka jeśli magazynek jest pusty odkłada karabinek wyciąga pistolet z kabury i rozpoczyna strzelanie z pistoletu. Czas konkurencji jest liczony do momentu oddania ostatniego strzału, którym trafiony zostanie ostatni cel metalowy na stanowisku 2 lub gdy wyczerpie się amunicja.

Pistolet centralnego zapłonu dynamiczny – broń w kaburze z podpiętym magazynkiem, nieprzeładowana, magazynki w ładownicy lub na stole, 2 magazynki załadowane 2 x 10 sztuk amunicji, 13 celów metalowych. Na sygnał timera zawodnik wyciąga broń z kabury przeładowuje i strzela do drzewka pojedynkowego z odległości ok 15 m. Strzela do momentu trafienia wszystkich celów. Po trafieniu wszystkich celów przemieszcza się na stanowisko 2 i rozpoczyna strzelanie do belki na której umieszczone jest 5 celów. Po trafieniu belki zawodnik strzela do 2 poperów umieszczonych po prawej i lewej stronie belki. Czas konkurencji jest liczony do momentu oddania ostatniego strzału, którym trafiony zostanie ostatni cel metalowy na stanowisku 2 lub gdy wyczerpie się amunicja.

Strzelba dynamiczna – 10 poperów, 10 sztuk amunicji (śrut), amunicja na stole lub w ładownicach, strzelba leży na stole. Na sygnał timera zawodnik ładuje strzelbę amunicją. Pierwsze ładowanie max 8 sztuk. Następnie oddaje strzały do poperów, doładowuje amunicję i kończy strzelanie oddając 10 strzał. Czas konkurencji jest liczony do momentu oddania ostatniego strzału.

Karabin centralnego zapłonu dynamiczny – karabinek bez podpiętego magazynka leży na stole, magazynki leżą na stole drugi może być w ładownicy, załadowane 2 x 6 sztuk amunicji. Na sygnał timera zawodnik podpina magazynek do karabinka przeładowuje i z odległości ok 15 m strzela do 3 tarcz TS-9 oddając do każdej po 2 strzały. Po wyczerpaniu się amunicji wymienia magazynek i przemieszcza się na stanowisko nr 2, z którego oddaje kolejne 6 strzałów po 2 do każdej z 3 tarcz TS – 9 z odległości ok 10 m. Czas konkurencji jest liczony do momentu oddania ostatniego strzału. Za każdą przestrzelinę wychodząca poza pole punktowe oznaczone cyfrą 5 a mieszcząca się w polu punktowym tarczy doliczone zostaną 3 karne sekundy, a za każdą przestrzelinę poza polem punktowym zostanie doliczone 5 sekund do czasu konkurencji.

Życzymy udanych treningów oraz najlepszych czasów na zawodach